Wkłady filtracyjne

do 10 tarcz 5 masek gratis

Wklad Micro-Klean™

Nowy produkt

Chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat obudów i wkładów filtracyjnych 3M? Skontaktuj się z nami - zapewniamy fachowe doradztwo poparte dziesięcioletnim doświadczeniem KONPORT oraz wieloletnim doświadczeniem 3M!
Krzysztof Brzozowski
Doradca techniczno-handlowy
tel.: + 48 663 070 004
k.brzozowski@konport.pl

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

share

Aplikacje:

Farby, lakiery, odzysk rozpuszczalnika.
Woda pitna.
Produkty farmaceutyczne, kosmetyczne i spożywcze.
Woda procesowa.
Emulsje fotograficzne.
Zawiesiny szlifujące i polerujące.
Atramenty i barwniki.
Tworzywa sztuczne.
Rozpuszczalniki organiczne (alkohole, ketony, estry...) oraz węglowodory.
Nośniki magnetyczne.

Właściwy wkład do konkretnej aplikacji
Technologia produkcji wkładów Micro-Klean pozwala na osiągnięcie sztywnej struktury filtra oraz uzyskanie wgłębnego charakteru filtracji włókniny w celu zapewnienia optymalnych parametrów filtracji przez cały czas pracy filtra oraz uzyskania doskonałej sprawności wychwytu cząstek zanieczyszczeń. Zakres mieszanek, z których może być wykonany wkład Micro-Klean pozwala na uzyskanie odpowiedniego rozwiązania dla każdej aplikacji klienta:
Konfiguracja 2
Konstrukcja ta łączy w sobie włókna celulozowe oraz żywicę melaminową. Włóknina wykonana w całości z celulozy spełnia wymagania FDA. Wkład taki bardzo dobrze sprawdza się w aplikacjach związanych z filtracją cieczy spożywczych, wody pitnej, kosmetyków oraz napojów czy do filtracji wstępnej produktów farmaceutycznych. Wkład taki jest sterylny i nie pozostawia żadnego śladu w smaku i zapachu filtrowanej cieczy.
Konfiguracja 3
Konstrukcja ta łączy w sobie włókna celulozowe oraz żywicę fenolową. Te wkłady są zalecane do filtracji czynników silnie redukujących oraz roztworów o zakresie pH od średniego do niskiego. Są one stosowane do filtracji emulsji fotograficznych, zawiesin zawierających tlenki atramentów, wody procesowej, barwników, substancji plastycznych oraz rozpuszczalników.
Konfiguracja 8
Konstrukcja ta łączy w sobie włókna akrylowe oraz żywicę fenolową. Te wkłady są wkładami ogólnego przeznaczenia, które mogą być wykorzystane w praktycznie każdej aplikacji z wyjątkiem aplikacji związanych z filtracją wody pitnej i produktów spożywczych. Wkłady te mają znakomitą odporność chemiczną na działanie kwasów. Mogą być stosowane do filtracji kwasów nieorganicznych oraz soli kwasów o stężeniach dochodzących do 10% w temperaturze pokojowej. Są one również wysoce odporne na działanie roztworów zasadowych w temperaturze pokojowej.
Szeroki zakres standardowych rozmiarów
Proces produkcji wkładów Micro-Klean pozwala na wytworzenie praktycznie każdej konfiguracji elementu w celu dopasowania ich do większości istniejących obudów filtracyjnych.
Wersja obustronnie otwarta (DOE)
Dostępne są wielokrotne długości standardowych rozmiarów 9 3/4’’ oraz 10’’ w rozmiarze od 1 do 4 modułów. Ważne: wkłady o długości 40’’ mogą być związane (łączone) polipropylenem lub klejami epoksydowymi, co może obniżyć maksymalną temperaturę pracy wkładu. Wkłady o długości do 30’’ mogą występować jako wkłady integralne bez substancji wiążących (tylko dla składu 8) i są pożądane w aplikacjach, gdzie wymagana jest wysoka kompatybilność chemiczna. Wkłady obustronnie otwarte są dostarczane z uszczelnieniami płaskimi typu Volara lub bez uszczelek. Ten płaski typ uszczelki (typ NG) jest szczególnie zalecany do głębszej filtracji (dla 1 i 5 μm nominalnie).
Wersja jednostronnie otwarta (SOE)Właściwa gradacja filtra dla każdej aplikacji
Opcja B: Kod 7 z o-ringiem typu 226.
Opcja C: Kod 8 z o-ringiem typu 222.
Opcja F: Kod 3 z o-ringiem typu 222.
Opcja R: Sprężyna na górze, opcja z uszczelnieniem płaskim lub bez. Zakończenia B, C oraz F są dostępne z następującymi rodzajami uszczelnień pierścieniowych: silikon, guma fluorowęglowa, EPR, nitryl, silikon pokryty PTFE, Viton pokryty PTFE.
Specjalne rozmiary i kształty na życzenie klienta Na życzenie możliwe jest wyprodukowanie wkładów o długości do 70’’. Wszystkie tego typu wkłady są wykonane poprzez klejenie wkładów o mniejszej długości. Zastosowanie polipropylenowego wiązania redukuje maksymalną temperaturę pracy wkładu do 80°C.
Wkłady filtracyjne Micro-Klean są dostępne w szerokim zakresie nominalnych dokładności filtracji w celu spełnienia wymagań odnośnie standardu filtracji w większości aplikacji. Nominalna filtracja w zakresie od 1 μm do 150 μm oferowana przez wkłady Micro-Klean pozwala zarówno na zastosowanie w aplikacjach filtracji wstępnej lub końcowej w różnych segmentach rynku (przemysł ogólny, spożywczy i napojowy, bioprocesowy i farmaceutyczny).
Filtry Micro-Klean dla filtracji gazów i powietrza
Jeżeli układ pneumatyczny jest bardzo ważną częścią całej instalacji niezbędne jest oczyszczenie strumienia powietrza z powyższych typów zanieczyszczeń. Filtry Micro-Klean pozwalają na usunięcie wilgoci oraz zanieczyszczeń stałych ze strumienia sprężonych gazów. Pełne zabezpieczenie układu jest możliwe, gdy filtr jest umieszczony możliwie jak najbliżej punktu odbioru sprężonego powietrza lub gazu. Aby zabezpieczyć układ przed akumulacją zanieczyszczeń należy również zainstalować filtr za sprężarką. Filtr pozwoli na usuwanie nadmiaru wilgoci oraz oleju wydłużając czas pomiędzy kolejnymi wymianami dla pozostałych mniejszych filtrów umieszczonych w punktach poboru powietrza.
Utylizacja wkładów
Wkłady filtracyjne Micro-Klean nie posiadają metalowego lub plastikowego rdzenia. Mogą być spalane, zgniatane lub cięte na drobne kawałki w celu redukcji kosztów utylizacji.
Sztywny wkład o zmiennej porowatości
Wkłady filtracyjne Micro-Klean są produkowane przy wykorzystaniu specjalnego procesu, który pozwala na wytworzenie struktury o zmiennej porowatości a także gładkiej i czystej wewnętrznej powierzchni warstwy. Każde włókno jest unieruchomione poprzez kontrolowany proces wiązania termicznego za pomocą żywicy eliminując konieczność stosowania wewnętrznego rdzenia z metalu lub plastiku. Większe cząstki są wychwytywane w zewnętrznym obszarze warstwy filtracyjnej a mniejsze cząstki zanieczyszczeń są usuwane wraz z ich penetracją w głębsze warstwy filtra.
Rozwinięta powierzchnia filtracyjna
Wkłady filtracyjne Mikro-Klean charakteryzują się posiadaniem unikatowego wzoru rowków, które zwiększają powierzchnię filtracji o ponad 65% w porównaniu z wkładami o gładkich cylindrycznych ściankach. Żłobiona powierzchnia zapobiega przedwczesnemu blokowaniu zewnętrznej części elementu filtracyjnego przez większe cząsteczki zanieczyszczeń i pozwala na pełne wykorzystanie wgłębnej struktury wkładu. Maksymalna powierzchnia filtracji wkładu filtracyjnego Mikro-Klean o zmiennej porowatości może zapewnić co najmniej trzykrotne wydłużenie czasu pomiędzy wymianami w porównaniu z wkładami filtracyjnymi konkurencyjnych firm.
Specyfikacja techniczna filtrów Micro-Klean
MATERIAŁY KONSTRUKCYJNE
Konfiguracja filtra MK Nominalna dokładność filtracji (μm) Symbol gradacji i formulacji filtra Rodzaj włókna filtracyjnego Żywica spajająca
2 1 Y2 Celuloza/szkło Melaminowa
3 A2 Celuloza/szkło
5 B2 Celuloza
25 F2 Celuloza
50 L2 Celuloza
3 3 A3 Celuloza/szkło Fenolowa
5 B3 Celuloza
25 F3 Celuloza
50 L3 Celuloza
8 1 Y8 Akryl Fenolowa
3 A8 Akryl
5 B8 Akryl
10 C8 Akryl
25 F8 Akryl
50 L8 Akryl
75 Q8 Akryl
100 V8 Akryl/Rayon
125 W8 Akryl/Rayon
150 X8 Akryl/Rayon
Parametry procesowe
Maksymalna temperatura pracyMaksymalny spadek ciśnienia na wkładzie filtracyjnym: 4.8 bar @ 82°C
Standardowo 100°C dla konfiguracji 2
Standardowo 120°C dla konfiguracji 3 i 8
Przy zastosowaniu uszczelki polietylenowej: 93°C
Modyfikacje zakończeń przy zastosowaniu polipropylenu: 82°C
Spadek ciśnienia, przy którym zalecana jest wymiana wkładu: 2.4 bar
Wymiary (nominalne)
Średnica wewnętrzna: 26,9 mm
Średnica zewnętrzna: 65,9 mm
Długość wkładu: 9 3/4” do 40” (od 248 do 1016 mm)
Nietypowe długości wkładów dostępne na specjalne zamówienie.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, zapraszamy do kontaktu.

Krzysztof Brzozowski - Doradca techniczno-handlowy
tel.: + 48 663 070 004
k.brzozowski@konport.pl

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Safe Buy