3M™ Trizact™

pas ściernt trizacttrizact 237aa

trizac-01_m.jpg

ZOBACZ W SKLEPIE

Podstawą technologii 3M™ Trizact™ są mikro-replikowalne powłoki bardzo precyzyjnie ułożonych piramidek z minerałem ściernym - nadających się idalanie do najbardziej precyzyjnych procesów oczyszczania i wykańczania. Nieustanne eksponowane minerały zapewniają jednolite i równomierne ścieranie co przy wykonywaniu bardzo delikatatnych i skomplikowanych prac wykończeniowych jest dużym atutem. Biorąc pod uwagę zdecydowanie dłuższą żywnotność 3M™ Trizact™, w porównaniu z tradycyjnymi materiałami ściernymi, jego zastosowanie/ wykorzystanie przynosi wymierne korzyści:

Mniej etapów w procesie wykańczania
Mniejsza liczba przestojów jako efekt rzadszej wymiany pasów
Mniejsza liczba odrzutów
Wymagany niższy nacisk na obrabiany element zmniejsza zmęczenie użytkownika • Oszczędność czasu przy kolejnych etapach obróbki: polerowaniu, czyszczeniu i platerowaniu.

Materiał Gradacje Podłoże Zastosowanie
237AA A160,100,80,65,45,30,16,6 półelastyczne Metale kolorowe, stal, stal nierdzewna, Struktura (przygotowanie pod poler)
307EA A100,65,45,30,16,6 elastyczne Metale kolorowe, stal, stal nierdzewna, Struktura (przygotowanie pod poler)
253FA A100,45,30,16,6 średnioelastyczne, na mokro Metale kolorowe, stal, stal nierdzewna, Struktura (przygotowanie pod poler)
953FA A100, 65, 45, 30, 16, 6 średnioelastyczne, na mokro Stale węglowe, chromowo-niklowe, do kalibrowania, wygładzania i wykańczania

3M™Cubitron™

pas ścierny 3M cubitronpas do oponki cubitron

cubitron-01_m.jpg

- Skuteczność działania
- Wyjątkowa siła ścierania
- Termiczna stabilność
- Żywotność

Cubitron II™ - Materiał dedykowany do ekstremalnie agresywnego szlifowania i usuwania dużych naddatków na stali zwykłej, nierdzewnej oraz materiałów trudnoobrabialnych takich jak stopy niklu i tytanu. Ziarno Cubitron II w gradacjach P+ zapewnia 3 - 4 razy większą trwałość i bardzo wydajną obróbkę przy jednoczesnym zachowaniu jednolitej rysy i dobrej jakości powierzchni. Do pracy z dużymi naciskami, bardzo wydajny również przy pracy „z ręki”. Zawiera dodatek chłodzący.

Nowe pasy ścierne 984F 3M™ Cubitron™ II podniosły poprzeczkę szlifowania i wydajności dzięki przełomowej technologii, która na nowo wyznacza standardy dla prędkości szlifowania, wytrzymałości pasa i jakości wykończenia powierzchni.

Materiał Gradacje Podłoże Zastosowanie
Cubitron 777F P100,120,150,180 sztywne, na mokro metale nieżelazne, stal nierdzewna
Cubitron 977F P40 sztywne, na mokro metale nieżelazne, stal nierdzewna
Cubitron 977F P60,80,120 sztywne, na mokro metale nieżelazne, stal nierdzewna
Cubitron 707E P120,150,180,220,240 bardzo elastyczne stopy metali nieżelaznych, stal nierdzewna
Cubitron 907E P60,80,100,120,150 bardzo elastyczne stopy metali nieżelaznych, stal nierdzewna
Cubitron 947D P60,80 półelastyczne bawełniane metale nieżelazne, stal nierdzewna
Cubitron 964F P36 sztywne, na mokro metale nieżelazne,
stal narzędziowa i konstrukcyjna
Cubitron 964F P40 sztywne, na mokro metale nieżelazne,
stal narzędziowa i konstrukcyjna
Cubitron 964F P60,80,100,120 sztywne, na mokro metale nieżelazne,
stal narzędziowa i konstrukcyjna
Cubitron 987Fi P36,40 sztywne, na mokro tytan, stopy niklu
Cubitron 987Fi P50,60,80 sztywne, na mokro tytan, stopy niklu
Cubitron II 984F P36+, 60+, 80+ sztywne, na mokro/ na sucho stal czarna, stal nierdzewna tytan, stopy niklu

3M™ Cubitron™ II

Pasy ścierne 3M™ Cubitron™ II podniosły poprzeczkę szlifowania i wydajności dzięki przełomowej technologii, która na nowo wyznacza standardy dla prędkości szlifowania, wytrzymałości pasa i jakości wykończenia powierzchni.

Średnio do 30% szybsza obróbka na trudno skrawalnych metalach, w porównaniu z najlepszym konkurencyjnym pasem z tradycyjnym nasypem.

Do 4 razy bardziej wytrzymały od konwencjonalnych pasów ceramicznych.

Dzięki zawartemu dodatkowi chłodzącemu eliminuje powstawanie ciepła redukując nadmierne przegrzewanie detalu.

clipboard01.jpg

Tajemnica rewolucyjnej wydajności nowych pasów Cubitron II leży w ich trójkątnych ziarnach ściernych. Tak wykonane ziarna są ostre, zużywają się bardzo równomiernie, przez co pracują precyzyjnie i nie przegrzewają obrabianej powierzchni. Te samoostrzące się ziarna ścierne podczas szlifowania tworzą nowe, ostre krawędzie.

Dzięki temu wyeliminowane zostaje ryzyko związane z uszkodzeniem obrabianego elementu pod wpływem temperatury i przebarwieniami. Ponieważ ziarno ścierne jest ciągle ostrzone i chłodzone pas Cubitron II wytrzymuje do 4 razy dłużej w porównaniu do tradycyjnego pasa z ziarnem ceramicznym.

pasy-cubitronII.jpg

GREBEN™ CERAMIC

GREBEN pasy ścierne bezkońcowe ceramiczne

Jako jedyni na polskim rynku oferujemy wysokiej jakości ceramiczne pasy ścierne bezkońcowe GREBEN: GREBEN CR51 SCut do stali nierdzewnej oraz GREBEN CR21 SCut - pasy do podłóg drewnianych. Pasy GREBEN przeszły wewnętrzne testy KONPORT, które potwierdziły, że GREBEN CR51 S CCut oraz GREBEN CR21 SCut plasują się w światowej czołówce pasów ściernych pod względem wydajności.

DEERFOS

Deerfos ceramika bora 7Deerfos ścierne

Firma DEERFOS jest producentem najwyższej jakości nasypowych materiałów ściernych, z których wytwarzamy m.in. pasy bezkońcowe. Oferujemy między innymi materiały takie jak BORA 7 przeznaczona do obróbki stali nierdzewnej, PZ633 do obróbki stali nierdzewnej i zwykłej, XZ677 do szlifowania twardego drewna oraz stopów niklu i kobaltu, XA167 przeznacony do stali czarnej, metali i drewna oraz wiele innych materiałów.

ScotchBriteTM

pas z włókniny scotch-britepasy ścierne włókninowe do stali

Oferujemy pasy z włókniny ScotchBriteTM z różnymi ziarnistościami: AMED, ACRS, AVFN, SSFN. Produkujemy pasy ścierne o różnych długościach i szerokościach oraz na różnych podłożach: ScotchBriteTM SC-LS oraz ScotchBriteTM SC-BS. Pasy ScotchBriteTM doskonale nadają się do wykańczania stali nierdzewnej oraz metali. Doskonale usuwają ślady powstałe podczas szlifowania zgrubnego, frezowania lub cięcia. KONPORT - Konwerter pasów ściernych 3M - skontaktuj się z nami w celu doboru właściwego rozwiązania do Twojej aplikacji.

Więcej informacji:

Przedstawiciel techniczno-handlowy
tel.: + 48 665 865 150
scierne@konport.pl